• Friday ، 24 March 2017
  • جمعه ، 04 فروردین 1396
17 آذر 1394 - 22:45
تور ترکیه

دانسته های لازم برای تور ترکیه (2)

نحوه تهیه بلیط پارک آبی استانبول:

برای مسافران تور ترکیه تهیه بلیط پارک آبی استانبول یکی دیگه از دغدغه هاست . استانبول دو پارک آبی به اسم های اکوامارین و  اکوادلفین دارد و البته یک شهربازی به اسم ویالند که بعضی بازیهاش آبی هست و الان خیلی ها مشتاق رفتن به آن هستند.

روشهای تهیه بلیط پارکهای آبی استانبول:

۱-موقع رزرو تور ترکیه از آژانس بخواهید برایتان فراهم کند.

۲-معمولا هتل ها میزی به اسم خدمات گردشگری دارند که می توانند آنجا رزرو کنید

۳-لیدر تور میتواند برایتان این بلیط را تهیه کند

۴-میتوانید از دکه های روزنامه فروشی تهیه کنید (همه دکه ها ندارن).

۵ – اگر کارت های بانکی بین المللی دارید میتوانید وارد سایت پارک آبی رفته و بلیط رزرو کنید.

در ضمن قیمت بلیط پارک آبی استانبول را میشود روی سایت اختصاصی هر پارک چک کرد و اگر تعداد زیاد باشد و بلیط خانوادگی بگیرید ، هزینه بلیط ارزانتر میشود .

اگه در تور استانبول ارز نیاز داشتیم چکار کنیم ؟

یکی دیگه از سوالاتی که برای ایرانیان تو در تور ترکیه پیش میاد این است که اگر در استانبول ارزهایشان تمام شد باید چکار کند و چطور برای ادامه سفرشان دلار تهیه کنند. چند وقتی هست در استانبول این مشکل برطرف شده و شعبه بانک ملت در استانبول، یک خودپرداز جلو بانکش گذاشته و دیگه لازم نیست حتی وارد بانک شوید ، کافیست یک کارت عضو شتاب داشته باشید اونوقت میتوانید با آن دلار تهیه کنید .

نحوه پرداخت کرایه تاکسی در ترکیه:

بیشتر مسافران تور ترکیه برایشان سوال پیش میاد که وقتی سوار تاکسی شدند هزینه کرایه تاکسی را چطور پرداخت کنند. شما با هر پولی که در دست دارید (البته منظورم دلار ، یورو و لیره) می توانید در استانبول کرایه تاکسی پرداخت کنید . اما اگه به لیر پرداخت کنید سودش میره تو جیب شما و اگه به دلار و یورو پرداخت کنید سودش میره تو جیب راننده تاکسی! ضمنا تاکسی های اونجا یک نرخ پایه دارند. حواستان باشد به محض اینکه در تاکسی نشستید راننده تاکسیمتر را روشن کند. قانون تفاوت قیمت کرایه تاکسی در شب و روز استانبول هم برداشته شده و قیمتها در هر ساعت شبانه روز یکسان محاسبه میشود.

 

ارسال نظر جدید


نظرات کاربران
نظری برای این مطلب ارسال نشده است.